۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن‌های اسیب دیده روستایی اختصاص می‌یابد
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور در بازدید از مناطق سیل زده جهرم خبر داد

۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن‌های اسیب دیده روستایی اختصاص می‌یابد

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: امسال برای ساخت مسکن محرومان روستایی ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش جهرم فردا، عزیزالله مهدیان در بازدید از مناطق آسیب دیده جهرم در سیل اخیر بر لزوم بازسازی سریع مناطق آسیب دیده و توسعه و بهسازی بافت‌های فرسوده روستایی جهرم تاکید کرد و اظهار داشت: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان از محل حساب ۱۰۰ امام برای ساخت مسکن محرومان روستایی هزینه می‌شود.

مهدیان با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد خانه‌ها روستایی کشور مقاوم‌سازی شده است، عنوان کرد: امسال پرونده مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی را در کشور به جایگاه خوبی می‌رسانیم و با تزریق اعتبارات مناسب تعداد بیشتری از این واحدها را مقاوم‌سازی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی به بانک‌های عامل در مرکز پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی خانه‌های آسیب دیده را ابلاغ کرده است، بیان کرد: پس از ابلاغ این اعتبارات به استان‌ها، از طریق مقامات استانی این تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گفت: از محل حساب ۱۰۰ امام هم در سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان و امسال ۱۵۰ میلیارد تومان برای کمک به ساخت مسکن محرومان پیش‌بینی شده که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مهدیان تصریح کرد: کمک‌های بلاعوض هم برای خانواده‌های نیازمند روستایی برای ساخت مسکن تا سقف ۸ میلیون تومان پرداخت می‌شود و وام‌های قرض‌الحسنه نیز تا سقف ۱۵ میلیارد تومان در اختیار روستاییان قرار خواهد گرفت.

وی درباره دریافت هزینه‌های تغییر کاربری اظهار داشت: درآمدهای حاصل از تغییر کاربری اراضی در روستاها تا ۷۰ درصد در همان روستا برای امور عمرانی و توسعه هزینه می‌شود.