وقتی یک غیر جهرمی رئیس ستاد نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جهرم می‌شود

وقتی یک غیر جهرمی رئیس ستاد نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جهرم می‌شود

یادداشت/ حسان جابری

در حالی یکی از پزشکان ساکن شیراز با پسوند جهرمی پشت فامیلش، به عنوان رئیس یکی از ستادهای انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس معرفی می‌شود که رئیس ستاد این نامزد انتخابات در جهرم یک پزشک غیر‌جهرمی معرفی شده است.
این در حالی است که هنوز کمتر از یک ماه از رفتن یک مسئول غیر بومی که در زمان مدیریتش به سبب استخدام همشهریانش در مجموعه خود گلایه و اعتراض مسئولان و مردم جهرم را در پی داشت نگذشته که فرد دیگری که همشهری اوست سکان‌دار ستادی شده که به عنوان یک قطب انتخابات پیش رو مطرح است.
آنچه از این اقدام هوشمندانه به نظر می‌رسد، در ابتدا قحط‌الرجال بودن افراد سیاسی در جهرم بوده و سپس مسائلی که پشت صحنه آن در صورت انتخاب فرد مورد نظر به عنوان رئیس‌جمهور پیش خواهد آمد.
گرچه تاکنون افراد غیربومی بسیاری در جهرم برای کسب تجربه به مسئولیت و مناصب خوبی رسیده‌اند؛ (که مشکلات بسیاری همچون سیل اخیر نتیجه واگذاری این منصب‌های بی تدبیرانه بوده است) اما مردم به ویژه مسئولان عالی‌رتبه شهرستان باید دقت نظر بیشتری در این مسئله داشته باشند تا آینده شهرستان طعمه مسائل سیاسی نشود.
ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که پیشتر سکان فرمانداری ویژه جهرم به عنوان رکن و نماینده عالی دولت در دست همشهری این رئیس ستاد انتخاباتی بوده که بعضاً مدیریت وی با حواشی نیز همراه بوده است.