وانت‌بارها؛ حاکمان جدید خیابان‌های جهرم

وانت‌بارها؛ حاکمان جدید خیابان‌های جهرم

جهرم فردا – بیشتر خیابان­های پر رفت ­و ­آمد جهرم را که نگاه کنید بی‌گمان وانت‌بارهای مختلفی را دیده‌اید که در گوشه و کنار خیابان‌ها، مشغول فروش انواع و اقسام صیفی‌جات و میوه‌ها هستند؛ وانت‌بارهایی که همیشه اعصاب و روان راننده‌ها را به هم می‌ریزند، چرا که در نهایت خونسردی، عرض زیادی از خیابان‌های اصلی شهر را قرق کرده‌اند و به قول خودشان مشغول کسب وکار حلال هستند.

اگر چه شدت این وضعیت به حدی نیست که شهرداری، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی را وادار به واکنش کند اما سر و صدای اصناف و شهروندان را در آورده است و دجالب این‌جاست که این سروصداها به گوش رانندگان این وانت‌ها نیز نمی‌رسد چرا که نه تنها بهبودی در این قضیه مشاهده نشده بلکه چشمانمان به جمال وانت‌های بیشتری نیز روشن شده است.

img_20170709_134009

خیابان یا میدان تره‌بار؟

یکی از مغازه‌داران بولوار معلم به نام مجید در این خصوص به جهرم فردا می‌گوید: بیشتر مواقع اگر گذرتان به این خیابان بیافتتد احتمالا آن را با میدان تره‌بار اشتباه خواهید گرفت چرا که وانت‌ها بدون اینکه اسرافی بکنند هر از چند صدمتری، خیابان‌ها را اشغال کرده‌اند و اصلا نگران جریمه شدن و توقیف خودروهایشان نیز نیستند.

وی می‌افزاید: بسیاراتفاق افتاده که توقف همین ماشین­ها باعث بحث و جدل بین خودروهای متوقف و دیگر شهروندان شده است و بهتر است تا مانند شیراز کار به جاهای باریک نکشیده شده است فکری به حال آن کنند.

علیرضا که منزل مسکونی‌شان حوالی بولوار معلم هست نیز به ما می‌گوید: این وانت‌بارها واقعا رفت و آمد را در بیشتر مواقع و به خصوص درصبح‌ها برای سایر رانندگان با مشکل روبه‌رو کرده‌اند و مشخص نیست مسئولان چرا یک محل معینی که خطری هم برای دیگران نداشته باشد برای آنها ایجاد نمی‌کنند.

img_20170709_134004

وی می‌گوید: بارها پلیس راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی را دیده‌ایم که آنها را جریمه می‌کند و حتی آنها را مجبور به حرکت و رفتن از آن محل می‌کند اما آنها دوباره با رفتن نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی سرو کله‌شان پیدا می‌شود و طوری هم ماشین‌هایشان را پارک می‌کنند انگار سرقفلی آنجا را خریده‌اند.

این شهروند با اشاره به اینکه بسیاری از رانندگان این وانت‌ها افراد نیازمندی نیستند چرا که اگر آنها نیازمند بودند فردای روزی که خوروهایشان توقیف می‌شد با یک خودروی جدید در محل حاضر نمی‌شدند عنوان می‌کند: لازم است نهادهای قضایی توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

ما نیز امیدواریم با این یادداشت لااقل شاهد پاسخگویی بیشتر مسئولان در این زمینه باشیم .

img_20170709_134013