هیچ‌ کوتاهی توسط دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص جذب اعتبارات از طریق اسناد خزانه صورت نگرفته است
رئیس علوم پزشکی جهرم:

هیچ‌ کوتاهی توسط دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص جذب اعتبارات از طریق اسناد خزانه صورت نگرفته است

در پی پخش خبری مربوط به محقق نشدن اعتبارات اسناد خزانه توسط دانشگاه علوم پزشکی جهرم، مسئولان این دانشگاه توضیحاتی در خصوص این مسئله اعلام کردند که در ادامه می‌‌توانید بخوانید

 دانشگاه علوم پزشکی جهرم:
دو میلیارد و دویست میلیون تومان برای پروژه مرکز درمان ناباروری حکیم سلمان جهرمی از اعتبارات اسناد خزانه توسط دانشگاه جذب شده است.

به گزارش جهرم فردا دکتر محمد رحمانیان با بیان  مطلب فوق گفت: سال گذشته با اطلاع از مصوبه دولت در خصوص اسناد خزانه اسلامی، طی هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه، اسناد مربوط به پروژه‌ی مرکز درمان ناباروری که شرایط لازم برای جذب این اعتبارات، دارا بود را برای این سازمان ارسال کردیم. پس از انجام نظارت و بازدید توسط کارشناسان این سازمان، آیین‌نامه اجرایی برای دریافت بیست و دو میلیارد ریال از اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در فروردین امسال به دانشگاه ابلاغ شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه  این پروژه در حال ساخت است و هنوز هم به پایان نرسیده است، اسناد مثبته پیمانکار به مبلغ ۲۸۰۰ میلیون ریال را در اردیبشهت امسال به خزانه استان ارسال کردیم افزود: الباقی اسناد نیز که قرار بود تا پایان تیر ماه ارسال شود، قبل از ماه مبارک رمضان به خزانه استان ارسال شد که متاسفانه در آن تاریخ تحت بررسی قرار نگرفت. به همین خاطر مراتب اعتراض خود را به استان اعلام کردیم و مقرر شد این اسناد در تیرماه مورد بررسی قرار گیرد که قاعدتا این اعتبارات بصورت صد در صد توسط دانشگاه جذب خواهد شد.
دکتر رحمانیان تصریح کرد، دانشگاه علوم پزشکی جهرم برای جذب این اعتبارات تمامی مراحل دریافت آن را در موعد مقرر انجام داده است، لذا مشکلی برای دریافت صد در صدی آنها وجود ندارد.
وی با اشاره به برخی از خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی گفت: بنده در جلسه‌ای که جناب آقای استاندار سخرانی کردند حضور داشتم و ایشان در صحبت‌های خود هیچ نامی از دانشگاه علوم پزشکی جهرم نبردند.
وی تاکید کرد، تنها چهار سازمان در استان فارس تاکنون موفق به جذب ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی این اعتبارات شده‌اند و بقیه دستگاهها در حال ارسال اسناد خود تا پایان تیرماه هستند.
گفتنی است: اسناد خزانه اسلامی در زمره اوراق بهادار یا نامی قرار می‌گیرند كه بيانگر تعهد دولت‌ها به بازپرداخت مبلغ اسمی آنها در آينده است. استفاده از اسناد خزانه سال گذشته برای پرداخت به پیمانکاران غیردولتی طرف قرارداد با دستگاه‌های اجرایی، توسط دولت به تصویب رسید.