هفتم مهر ماه نماد ایثار و از خود گذشتگی و عروج آتش نشان های قهرمان کشور
فرماندار ویژه جهرم:

هفتم مهر ماه نماد ایثار و از خود گذشتگی و عروج آتش نشان های قهرمان کشور

حرکت در مسیر خدا و یاری رساندن به انسان ها، به حق گام نهادن در مسیر الهی و جاده خلوص، مردانگی و صداقت است.
بی شک یکی از عرصه های خاص و مهم و در عین حال سخت و مخاطره آمیز، شغل آتش نشانی است.
آتش نشان ها در خط مقدم امداد و نجات با هدف نجات جان و مال انسان ها از جان خود گذشته و با دلاوری ها و رشادت ها می کوشند تا امید و شادی را برای آسیب دیدگان به ارمغان آورند.
هفتم مهر ماه نماد ایثار و از خود گذشتگی و عروج آتش نشان های قهرمان کشور بود که در آغازین روز های هجوم ناجوانمردانه دشمن به خاک میهن اسلامی ایران پس از بمباران پالایشگاه آبادان برای خاموش نمودن آتش خشم و نفاق از جان خود گذشتند و با شهادت خود برگ زرین دیگری در تاریخ این نظام و دفاع مقدس رقم زدند.
حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشانان از دیگر نمونه های فداکاری این قشر عزیز بود که برای همیشه در تاریخ ایران ثبت شد.
اینجانب ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدا، به ویژه شهدای آتش نشان و تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده و ایثار گرانه و شبانه روزی کلیه آتش نشانان خدوم و زحمتکش دارالمومنین جهرم، هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی را گرامی داشته، توفیق، سلامتی و سربلندی را برای همه آنان از خداوند متعال مسئلت نموده و توجه و اهتمام شما آتش نشانان گرامی را همچون گذشته در راستای تحقق و عملیاتی شدن اهداف آن سازمان به نکات زیر جلب می نمایم:
۱- ارتقاء سطح ایمنی در شهر ها و روستا های شهرستان
۲- برنامه ریزی و اجرای منسجم دوره های آموزشی شهروندی و بهره گیری از پتانسیل رسانه ها
۳- اجرای مستمر و مبتنی بر اصول ایمنی مانور های اطفاء حریق در شهرها و روستا های شهرستان