مرمت مسجد و مدرسه خان جهرم به۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید
مدیر کل میراث فرهنگی فارس:

مرمت مسجد و مدرسه خان جهرم به۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: عملیات اجرایی مرمت مسجد و مدرسه خان در شهرستان جهرم با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید.

به گزارش جهرم فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، مصیب امیری با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بنای مسجد و مدرسه خان مربوط به دوره شاه سلیمان دوم صفوی است و در غرب شهرستان جهرم واقع شده  و مصالح به کار رفته در ساخت آن از خشت،گل، آجر،سنگ و گچ است و هم اکنون محلی برای تدریس و تحصیل تعدادی از طلاب و مدرسین است.

وی در تشریح جزئیات مرمت این دو بنای تاریخی افزود: عملیات مرمت در قسمتهای ساخت و نصب سنگ های دوال طاق نماهای حیاط، ساخت و نصب سنگ نماهای حیاط و بخش فوقانی، اندود گچ سر در ورودی با استفاده از گچ و پودر سنگ، بازسازی مقرنس ورودی مسجد و مدرسه ، سفید کاری داخلی حجره های مدرسه این دو بنا در دست اجراست.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیکی۶۰ درصدی مرمت هر دو بنای مذکور با اعتبار ۳میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال از محل استانی خاطر نشان کرد: برای ۴۰ درصد باقی مانده از  مرمت این دو اثر تاریخی، میزان ۳ میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.

این دو بنای تاریخی به شماره ۹۶۰ در دیماه ۱۳۵۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.