مدیران ادارات جهرم باسکوت و عدم ارایه خواسته های خود توجه به حل مشکلات مردم را فراموش کرده اند
امام جمعه جهرم:

مدیران ادارات جهرم باسکوت و عدم ارایه خواسته های خود توجه به حل مشکلات مردم را فراموش کرده اند

به گزارش جهرم فردا،آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نمازجمعه امروز شهر با یادآوری سالروز بر پایی نماز جمعه گفت پنجم مرداد روز احیا سنت نماز جمعه در ایران است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به حکم حضرت امام خمینی (ره ) برای اولین بار نماز جمعه ابتدا در تهران به امامت ایت الله طالقانی انجام شد و این سر آغاز فصل نوینی از توجه به فرهنگ دینی شد.

وی همچنین به پیشینه دیرینه اقامه نمازجمعه در جهرم اشاره کرد و افزود: توجه به نمازجمعه از ویژگی‌های شهر جهرم است؛ به نحوی که این فریضه سیاسی و معنوی در طول ۱۰۰سال گذشته به امامت علمای بزرگ این شهر اقامه شده است.

امام جمعه جهرم با اشاره به اینکه در رأس ائمه جمعه این شهر آیت‌الله نجفی بزرگمردی که نمازجمعه به فتوای ایشان واجب عینی بوده است، پایه‌گذار اقامه این فریضه معنوی در جهرم بوده و پس از ایشان فرزندشان آیت‌الله سید عبدالمحمد آیت‌اللهی نیز که شرکت در نمازجمعه برای مقلدان‌شان وجوب عینی داشت سکان‌دار امام جمعه‌گی این شهر را برعهده‌ داشته است.

وی با اشاره به اینکه همچنین آیت‌الله سیدعلی اکبر آیت‌اللهی اقامه نماز جمعه در جهرم را عهده‌دار بوده است، ادامه داد: آیت‌الله سیدحسین آیت‌اللهی امام جمعه فقید جهرم همواره به اقامه با شکوه نمازجمعه در این شهر اصرار داشته است.

دژکام با تاکید بر تاثیر حرکت ۱۰۰ ساله اقامه نمازجمعه در جهرم تصریح کرد: تاثیر این حرکت، علاقمندی مردم این شهر نسبت به نمازجمعه است.
امام جمعه جهرم گفت: باید توجه به معنویات و فرهنگ دینی در نماز جمعه نمود بیشتری بیدا کند و یکی از راههای مقابله با نفود دشمن در فرهنگ ما تقویت به این قانون الهی است .
آیت الله دژکام در ادامه با اظهار اینکه در توسعه پایدار هر منطقه نقش مدیران بسیار مهم و تاثیر گذار است گفت: در جلسات مدیران بخصوص درشورای اداری مسولان بایستی با مطرح کردن مشکلات مردم و نیازهای حوزه فعالیت خود و رایزنی با دیگر مسولان اقدام به مرتفع کردن مسایل موجود كنند که متا سفانه در اغلب اینگونه جلسات مدیران باسکوت و عدم ارایه خواسته های خود توجه به حل مشکلات مردم را فراموش کرده اند.