فضای بی‌حساب و کتاب مجازی مدیریت شود
امام جمعه موقت جهرم:

فضای بی‌حساب و کتاب مجازی مدیریت شود

امام جمعه موقت جهرم با تاکید بر اینکه فضای مجازی نباید به محل بی‌حساب و کتاب و بلبشو تبدیل شود، گفت: چنانچه فضای مجازی به درستی مدیریت شود می‌تواند به فرصت تبدیل شود.

به گزارش جهرم فردا، حجت‌الاسلام محمدحسین مدبر در خطبه‌های نمازجمعه امروز جهرم از عزاداری یکپارچه مردم این شهرستان در ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا، و انتخاب نوحه‌ها و تابلونوشته‌های مرتبط با مضامین و اهداف قیام امام حسین(ع) تقدیر کرد.

وی به ترویج و گسترش پیام عاشورا در جامعه و زدودن اموری که مانع تحقق این امور است، تاکید کرد و گفت: با توجه به بروز برخی شیوه‌های عزاداری در سده‌های اخیر لازم است آنچه در شأن و در راستای اهداف قیام اباعبدالله(ع) است، حفظ و امور غیر از آن را حذف کرد تا شور با شعور در عزاداری‌ها عجین شود.

امام جمعه موقت جهرم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر، به فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی اشاره و نسبت به آسیب‌های موجود آن در جامعه تاکید کرد.

به گفته حجت‌الاسلام مدبر فضای مجازی حقیقت کانون برخی خانواده‌ها را از هم پاشیده، بسیاری از افراد را معتاد خود کرده و اخلاق را زیرپا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه چنانچه فضای مجازی به درستی مدیریت شود می‌تواند به فرصت تبدیل شود، گفت: در غیر این صورت این امکان چیزی به جز تهدید به همراه ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه فضای مجازی نباید به محل بی‌حساب و کتاب و بلبشو تبدیل شود، تصریح کرد: از دادستان شهرستان به‌عنوان مدعی‌العموم می‌خواهیم نسبت به ناهنجاری‌های موجود در فضای مجازی برخورد جدی‌تر داشته باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تقدیر از فرماندار و شورای شهر جهرم در انتخاب شهردار این شهر کمتر از ۲۴ ساعت از مطرح شدن آن در خطبه نمازجمعه، از آنها خواست تا با تلاش مضاعف شهرداری را نسبت به بدهکاری‌های میلیاردی و مخمصه‌های موجود نجات دهند.

امام جمعه موقت جهرم با اشاره به لزوم بهره‌مندی از ظرفیت شخصیت‌های جهرمی در سطح کشور در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان و حل مشکلات پیش‌رو، اذعان کرد: امروز نخبگان جهرمی در رده‌های عالی کشور مشغول به خدمت هستند که می‌توان با بهره‌گیری از توان آنها  گام‌هایی برای شهر برداشت.

وی با اشاره به اینکه آنچه در تعریف مدیریت آمده استفاده بهینه از منابع برای رسیدن به اهداف است، گفت: مسؤولان شهرستان با فراخوان نخبگان و شخصیت‌های جهرمی موجود کشور، در تحقق آنچه حق مردم این شهر است، تلاش کنند.

حجت‌الاسلام مدبر با اشاره به به اینکه گاهی اوقات حق گرفتنی است نه دادنی، تاکید کرد: البته منظور از آن پارتی بازی نیست؛ بلکه ملاک، گرفتن حق مردم از راه شرعی و قانونی است.

وی ادامه داد: بخشی از مدیریت منابع در خارج از شهر است که باید به سراغشان رفته و به نحو قانونی و صحیح از این فرصت استفاده کرد.