فاز اول منطقه ویژه اقتصادی جهرم تا سال آینده به بهره برداری می رسد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

فاز اول منطقه ویژه اقتصادی جهرم تا سال آینده به بهره برداری می رسد

به گزارش جهرم فردا، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سفر به جهرم از منطقه ویژه اقتصادی و اقدامات در حال انجام، مراحل ساخت و پروژه های در دست اجرا دراین منطقه بازدید کرد.
منصور معظمی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی جهرم با اشاره به اینکه هدف اصلی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حمایت از بخش خصوصی و توسعه صنعتی در کشور است گفت: برای مناطق ویژه اقتصادی تسهیلاتی در نظر گرفته شده برای کمک به بخش خصوصی که قصد سرمایه گذاری دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشکر از محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم که دراین سفر وی را همراهی می کرد گفت: با حمایت های مجلس و نماینده محترم جهرم از سال گذشته این منطقه فعال شده و تا پایان امسال فاز ۱ که حدود ۷۰ هزار هکتار است در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری به شرط مدیریت بخش خصوصی قرار می گیرد.
وی با تصریح اینکه ایدرو دارای ۳ منطقه ویژه اقتصادی فعال در کشور است گفت: سرمایه گذاری دراین مناطق منجر به ایجاد اشتغال، افزایش تولید و ثروت در کشور می شود.
منطقه ویژه اقتصادی جهرم در زمینی به حدود ۳۴۰ هکتار زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حال آماده سازی است. پروژه های در دست اجرا برای فراهم آوردن بستر های مناسب ایجاد صنایع شامل: ایجاد سایت انبارها و احداث انبارهای سرپوشیده، ایجاد منطقه استراحتگاهی (پارکینک ماشین آلات سبک و سنگین، مسجد، رستوران و …)، احداث ساختمان های آتش نشانی، اورژانس، محیط زیست، ادارای و گمرکی، احداث پد هلی کوپتر است.
همچنین رئیس هیات عامل ایدرو در سفر یک روزه خود ، از پتروشیمی در دست احداث جهرم بازدید کرد.