عمل به وصایای حضرت علی (ع) سبب نجات انسان می‌شود
امام جمعه جهرم:

عمل به وصایای حضرت علی (ع) سبب نجات انسان می‌شود

به گزارش جهرم فردا امام‌جمعه محترم جهرم در خطبه اول نماز جمعه ضمن اشاره به لیالی قدر و روز شهادت امیرالمومنین (ع) یکی از مواعظ ایشان را که در بستر شهادت ایراد فرمودند برای نمازگزاران تبیین و عنوان کردند: این موعظه بعنوان وصیت ایشان به فرزندانشان می‌باشد که خود حضرت در قسمتی از آن می‌فرمایند هرکس آن را شنید و به آن عمل کرد این وصیت وسیله نجاتش می‌شود.

حضرت آیت الله دژکام افزودند: امام در این وصیت ٩ توصیه عملی دارند که به شرح زیر است:
اول؛ توصیه به تقوا و نظم و اصلاح ذات‌البین؛ یعنی بین خودمان باید رفاقت و دوستی تقویت شود زیرا ما از طرف دشمن مورد حمله‌ایم دیگر بین خودمان نباید نزاعی باشد. دوم؛ به یتیمان رسیدگی کنید مبادا آنها روزی سیر و روزی گرسنه باشند. سوم؛ به همسایگانتان رسیدگی کنید سختی‌های آنها را تحمل کنید. چهارم؛حواستان به قرآن باشد نکند دیگران در عمل به قرآن از شما پیشی بگیرند پنجم؛ نماز را ضایع نکنید که در این صورت عمود دین را ضایع کرده‌اید.ششم؛ تا زنده‌اید نگذارید خانه خدا خلوت شود.امسال بعد از یکسال تعلیق حج برخی حرفهایی می‌زنند اما باید دید امام ما چه می‌گوید. هفتم؛ در راه خدا با مال و جان و زبانتان جهاد کنید.امروز که رهبری فرمان «آتش به اختیار» دادند زبانتان را باز کنید و حرف بزنید. هشتم؛ به همدیگر رسیدگی کنید برای هم خرج کنید نگذارید بینتان فاصله بیفتد. من پیشنهادی برای صندوق‌های قرض‌الحسنه دارم و آن این که علاوه بر برنامه خود که اعطای وام برای بیماری و… می‌‌باشد برنامه اعطای وام به جوانان جهت اشتغال‌زایی را در رأس کار خود بیاورند نهم؛ امربه معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید و گرنه اشرار بر شما مسلط می‌شوند

️ امام جمعه محترم جهرم در خطبه دوم نیز با اشاره به‌۲٧ خرداد روز تشکیل جهاد سازندگی به فعالیتهای جهادی بزرگی که در کشور انجام شده مانند تولید گندم و خود کفایی در این امر و دیگری اشاره و ادامه دادند این حرکت عظیم جهادی در امور دیگر کشور که ایران اسلامی را به کشوری سربلند و مستقل تبدیل کند باید ادامه داشته باشد.
امام جمعه جهرم ضمن اشاره به ٢۵ طرح پیشنهادی جهاد کشاورزی شهرستان از همه مدیران شهرستان خواستند که به مسؤولین آن در تحقق این طرح‌ها کمک نمایند تا مشکل بیکاری تعدادی از جوانان شهرستان حل شود.
به گزارش جهرم فردا آیت الله دژکام با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد آتش به اختیار؛ نیز متذکر شدند ما باید با منطق قوی و صریح حقایق را بیان کنیم و چیزی را به بهانه‌های مختلف مخفی ننماییم. ایشان به نمونه‌هایی از این مورد در رفتار حضرت آقا مانند سند ٢٠٣٠ ، برجام و بیان وظایف دولت اشاره کردند و در پایان از همه مردم دعوت کردند که با حضور باشکوه خود در روز قدس به اسراییل نشان دهند که نمی‌تواند در کشور ما دخالتی داشته باشد.