در سطح ملی از خيرين سلامت در جهرم تجليل مي‌شوند
رئیس علوم پزشکی جهرم خبر داد

در سطح ملی از خيرين سلامت در جهرم تجليل مي‌شوند

به گزارش جهرم فردا، محمد رحمانيان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با اشاره به اهتمام خیرین در حوزه سلامت گفت: خیرین افرادی هستند که با عشق و برای دلشان پا به عرصه نیکوکاری و نوعدوستی می گذارند و به کمک حوزه سلامت می آیند.

وي سلامت را یکی از موضوعات مهم و مؤثر بر دیگر حوزه‌ها عنوان کرد و گفت: ارتقای سلامت به توسعه استان و شهرستان کمک خواهد کرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با تاكيد بر اينكه اگر در هر امري عجله، شتاب و سرعت، نادرست و ناپسنديده است، تنها در كارهاي خير و نيك است كه شتاب و عجله پسنديده و بلكه مورد تشويق و ترغيب است، خاطرنشان كرد: اشتياق و استقبال خيرين سلامت اين دانشگاه در امر آموزش، درمان و بهداشت كم نظير است؛ اين در حالي است كه قبل از اينكه ما به سراغ آنها برويم خودشان اقدام مي كنند.

رحمانیان با بيان اينكه جهرم از معدود شهرستان هايي است كه داراي حجم بسيار بالايي از پروژه هاي خير ساز سلامت است، گفت: اين بزرگان در تعداد زيادي از اين پروژه ها مبالغ ميلياردي در نظر گرفته اند كه مصداق بارز آن مركز قلب حاج ابوطالبي به ارزش۱۳ميليارد تومان و دانشكده پرستاري و پيراپزشكي به ارزش ۵ميليارد تومان توسط حاج ممتاز در نظر گفته شده است.

وی تصريح كرد: خيرين در بخش آموزش، درمان و بهداشت شهرستان جهرم حضور پررنگي دارند به طوري كه ساخت مركز بهداشتي و درماني ۵ و ۶، ساخت ۵ خانه بهداشت، ساخت پايگاه هاي اورژانس، اهدای مركز مسكوني به مركز بهداشتي پاد و پايگاه بهداشتي، اهداء زمين هايي براي ساخت پايگاه هاو مراكز بهداشت و درماني، احداث آزمايشگاه مركزي غفوري، احداث درمانگاه ترك اعتياد و سوء مصرف مواد، ساخت پايگاه هاي اورژانس جاده اي وغيره از جمله پروژه هاي بهداشتي و درماني خيرساز دانشگاه علوم پزشكي جهرم مي توان دانست.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم احداث مركز دياليز، زايشگاه ۴۵ تختخوابي، بيمارستان مركزي قلب، بازسازي بخش شيمي درماني مطهري، كمك به احداث بلوك زايمان، درمانگاه تخصصي پيمانيه، اهدا زمين به بيمارستان پيمانيه و بيمارستان۳۰۰تختخوابي، احداث زائر سرا و نماز خانه پيمانيه، كلنيك هنري، كمك به بازسازي اورژانس مطهري، احداث كلنيك هنري، احداث بخش شيمي درماني پيمانيه و احداث نماز خانه در بيمارستان ومطهري از جمله اقدامات خيرين سلامت در شهرستان جهرم بر شمرد.

رحمانی تهيه تجهيزاتي مانند آبسرد كن و دستگاه تصفيه آب،‌يخچال، تشك مواج، فشارسنج عقربه اي، ويلچر، ست اره ارتوپدي، دستگاه گلو كو متر اي كوچك، اسپليت، كپسول اكسيژن، پدال منترل ديكتافون، ست هندپيس دريل كاتوليتد از جمله اقلام اهدائي سال گذشته خيرين به بيمارستان آموزشي و درماني پيمانيه عنوان كرد.

وي با اشاره به همت خيرين در بخش آموزشي اين دانشگاه، افزود: اهدای زمين و ساختمان جهت دانشكده پزشكي، پرستاري، پيراپزشكي و اهداء زمين جهت سايت پرديس دانشگاه علوم پزشكي جهرم از ديگر اقدامات خيرخواهانه خيرين است.‌‌

رحمانيان خاطرنشان كرد: اهدای تخت و دستگاه دياليز، اهدای سردخانه جسد، خريد دستگاه تست ورزش، دستگاه سي تي اسكن، سيستم مانيتورينگ سي سي يو، اهدای دو دستگاه آمبولانس، تخت معاينه، دستگاه دسي شوك، يونيت دندانپزشكي، ساكشن، وسيله نقليه سواري، برانكارد و غيره بخشي از تجهيزاتي است كه از سوي خيرين سلامت به اين دانشگاه اهداء شده است.

وی با اشاره به اينكه برنامه اي ملي براي تقدير از خيرين سلامت دانشگاه در نظر گرفته شده است، گفت: اين عزيزان به تقدير نياز ندارند؛ اما ما مي توانيم با اين كار قدردان گوشه اي از همت آنها باشيم.