جور دیگر باید دید!

جور دیگر باید دید!

هفته دولت همواره بهانه‌ای برای بیان دست‌آوردهای یک ساله‌ی دولتمردان در عرصه‌های مختلف خدمت‌گذاری به مردم بوده و در این راستا و به یُمن این هفته طرح‌ها و پروژه‌های کوچک و بزرگ که به‌نوعی وجود آن از مطالبات عمومی مردم است به صورت نمادین آغاز و کلید می‌خورد. علاوه بر این به ثمر نشستن خدمات مسؤولان در طول یک سال نیز با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف روستایی و شهری در هفته دولت انجام می‌شود.
شاید نیاز به گفتن نباشد که شروع به کار پروژه‌های عمرانی در هفته‌ی دولت و با حضور مسؤولان، نشان از عزم و اراده‌ی آنها برای رونق و آبادانی شهرها و روستاهاست که شهرستان جهرم نیز از این حیث مستثنی نبوده و امسال نیز شاهد بهره‌برداری و آغاز احداث پروژه‌های مختلف عمرانی در هفته دولت بودیم؛ پروژه‌های کوچک و بزرگی که وجود آن بسته به مطالبات مردم و نیازهای آنان متفاوت و در حجم‌های مختلفی در حال پیگیری است.
جدای از اینها آنچه جمهوری اسلامی ایران را از سایر حکومت‌های دنیا متمایز کرده، نگاه متوازن، عادلانه و توسعه‌محور مسؤولان و در رأس آن رهبری انقلاب است که همواره به این شاخصه‌ها تاکید وافر داشته‌اند. بر همین اساس ضمن توسعه‌ی همه جانبه شهرها و روستاها توجه به مناطق کمتر برخوردار و محروم که بعضاً از امکانات و زیرساخت‌های اولیه نیز برخوردار نیستند، لازمه‌ی کار مسؤولان قرار گرفته است.
در این میان پیشرفت و آبادانی شهرها بیشتر از هر چیزی دغدغه‌ی بسیاری از شهروندان است به طوری که در نظرسنجی‌ها اغلب توسعه پارک‌ها، فضای سبز و بهسازی و آسفالت معابر از مطالبه‌های جدی و اولویت اصلی مردم به شمار می‌رود و این نشان می‌دهد نباید از توسعه یافتگی روستاها با ایجاد پارک‌ها، فضای سبز، بهسازی جاده، کوچه‌ها و معابر که پیش از این باید انجام می‌شده و نشده غافل ماند.
بارها دیده شده که وجود یک پارک محله‌ای کوچک و تعبیه چند دستگاه وسائل بازی، دغدغه‌ی اهالی و ساکنان مناطق مختلف شهری جهرم بوده و در برخی مواقع با وجود مهیا بودن شرایط و عدم نیاز به هزینه‌های گزاف سال‌هاست که بر زمین مانده است؛
چیزی که انجام همین کار ساده در یک روستای مجاور جهرم نشان داد که به راحتی و خارج از هیاهوهای رسانه‌ای و هزینه اندک شدنی است و نیازی نیست همه‌ی پروژه‌ها کلان و‌ رسانه‌ای و گوش‌فلک پرکن باشد.
شاید از دید کسانی که شاهد تحول بزرگ! در روستاهای جهرم بوده‌اند، افتتاح یک پارک در گوشه‌ای از یک روستای محروم عجیب به نظر برسد اما همین هم دل اهالی آن را که حق‌شان بیشتر از اینهاست خوشحال خواهد کرد و چه چیزی بهتر از نشاندن لبخند بر لبی. یادمان نرو‌د اشک‌های کودکی در حاشیه تهران که تمام دغدغه‌اش داشتن پارکی کوچک در محل زندگیشان بود.