تحولات صدا و سیمای جهرم مثبت یا منفی؟

تحولات صدا و سیمای جهرم مثبت یا منفی؟

یادداشت / رضا عرفانی

جهرم فردا – پس از  ۲۵ روز از انتصاب «جواد حق‌پرستی» به عنوان مسئول دفتر خبر صداوسیما در جهرم، مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس مدیر دیگری در تشکیلات صدواسیمای جهرم برگزید تا شایعاتی جدید همراه با تحلیل‌ها و حرف و حدیث‌های مبنی بر برکناری حق‌پرستی از این مسئولیت در شبکه‌های مجازی بر سر زبان‌ها بیفتتد.

ذکر این نکته به نظر ضروری می‌رسد که «حمید رفان» مسئول قبلی تشکیلات صداوسیما، عمر خود را در ساخت و تاسیس صداوسیما صرف کرده و به‌گفته‌ی همگان بخصوص کارکنان صداوسیمای فارس، ۳۷ سال از عمر خود را برای آبرومندی این سازمان مصروف داشته است؛ از زمان رفتنش در این مجموعه حتی یک کلمه هم مطلبی بیان نکرده است و گویا تاکنون حاضر به ارائه بیلان خدمات خود به شهروندان جهرم از سال ۵۹ نیز نشده است. اما بد نیست بدانید او نقش بسیار مهمی در احداث ۲۶ ایستگاه تلویزیونی در روستاها و شهر جهرم‌ به طور مستقیم ایفا کرده است.
بسیاری از افراد شاهد هستند که وی در زمان احداث این ایستگاه‌ها خودش شخصا بنایی می‌کرده تا مردم روستاها و شهرها بتوانند از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی برخوردار باشند.
از سویی دیگر شواهد نشان می‌دهد رفان در سال ۶۴ اقدام به تهیه زمین ابتدا به مساحت ۲ هکتار در بهترین نقطه شهر کرده و سپس با کمک مسئولان وقت آن را  به ۴ هکتار  افزایش داده و توانسته با پیگیری‌های خود یک ساختمان بزرگ و مجهز که اکنون دارای استودیوهای رادیویی و تلویزیونی است احداث کند.
علاوه بر اینها متخصصان، اتصال صداوسیمای جهرم به صداوسیمای فارس و کشور از طریق فیبر نوری با  اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در ۸ سال قبل را یکی از شاهکارهای او عنوان می‌کنند.
باید گفت باکنار رفتن رفان اگر چه ممکن است در بخش خبر صداسیمای جهرم خلل زیادی احساس نشود اما در حوزه فنی فعلا امکان جانشینی برای وی متصور نیست چرا که او در نصب و راه‌اندازی ۱۷ رادیو اف‌ام،‌ ۸ سامانه دیجیتال در  مراکز بخش‌ها، نصب دهها فرستنده در ایستگاههای بخش‌ها و روستا‌ها، نقش داشته و حوزه فنی صداوسیما وی را جز ۱۰ نفر متخصص این سازمان در فارس و در این حوزه می‌شناسد.
اکنون هم اگر چه حرفی از برکناری «جواد حق‌پرستی»  نیست و آقای سهرابی علاوه بر تاکید بر بودن «جواد حق‌پرستی» به عنوان مسول خبر این دفتر خواهان حمایت و هدایت مدیر مجموعه صداوسیمای جهرم که خود یک ساختار جدید اداری در مرکز فارس قلمداد شده از حوزه خبر دفتر جهرم شده است و  جواد حق‌پرستی و همکارانش در بخش خبر مستقل عمل خواهند کرد. اما دلیل انتصاب فردی دیگر برای این دفتر دغدغه‌ی مسولان ارشد فنی صداوسیمای فارس بعد از کنار رفتن رفان می‌باشد چرا که کسی در حال حاضر وجود ندارد که خلاء وی را در بخش مهم فنی تشکیلات صداوسیمای جهرم را  پر کند.
به همین دلیل هم هست که با فشار و درخواست‌های مدیران فنی مرکز فارس و مسولان ارشد جهرم از مدیرکل فارس درخواست شده است یک فرد فنی نیز در راس این امور درجهرم قرار بگیرد تا بتواند حداقل بخشی از مشکلات فنی را مرتفع کند. چرا که در همین مدت کم مشکلات فنی در چند روز گذشته رخ داده و باعث گردیده آقای سهرابی مهندس «مهرداد حیدری» مدیر فرستنده رادیویی موج متوسط جهرم که نزدیک به ۱۸ سال هست در این مرکز خدمت می‌کند را به این مسولیت جدید و با حفظ سمت برگزیند تا شاید بتواند نیازهای فنی صدا و سیما را در کنار «جواد حق‌پرستی» که همچنان بخش خبر را جزو مسولیت‌های خود دارد  برطرف کند.

هر چه هست امیدواریم مجموعه‌ی این رفت‌وآمدها در نهایت به خیر و صلاح مجموعه شهرستان باشد و این نکته نیز فراموش نشود که همه باید قدردان زحمات کسانی که عمر خود را در این راه گذاشته‌اند باشند و از کسانی که به تازگی مسئولیت جدیدی گرفتند نیز به صورت کامل حمایت کنند.