به احترام رأی مردم باید اختلافات را کنار گذاشت و به توسعه عمران وآبادانی فکر کرد
فرماندار ویژه جهرم:

به احترام رأی مردم باید اختلافات را کنار گذاشت و به توسعه عمران وآبادانی فکر کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم: به احترام رأی مردم، باید اختلافات را کنار گذاشت و به توسعه عمران وآبادانی فکر کرد، چون دود اختلافات نباید به چشم مردم برود.

معاون استاندار گفت: انتظار ما از اعضای محترم شوراها این است که با مجموعه وزارت کشور استانداری و فرمانداریها و بخشداریها که نقش اساسی در تبیین جایگاه شوراهای اسلامی دارند،بیشترین ارتباط وهمکاری داشته باشند‌.

به گزارش جهرم فردا به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان، در دوره دو روزه آموزشی منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهرهای شرق فارس در جهرم به تبیین جایگاه شورا ها پرداخت و اظهار داشت: شوراها باید ضمن شناخت اهمیت وظایف و جایگاه خود، اعتماد مردمی را افزایش داده و با مشارکت عمومی و کمک گرفتن از ظرفیت فرمانداریها بخشداریها در جهت توسعه و عمران شهرها بکوشند.

وی اختلاف رای و سلیقه امری طبیعی دانست و افزود: به احترام رأی مردم، باید اختلافات را کنار گذاشت و به توسعه عمران وآبادانی فکر کرد، چون دود اختلافات نباید به چشم مردم برود. شوراها باید منافع فردی را کنار گذاشته و منافع اجتماعی را مدنظر قرار و به توسعه شهرها توجه کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم با اشاره به برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و باشکوه با حضور تمامی اقشار جامعه، بيان داشت: شوراهای اسلامی شهر قدردان اعتماد مردم به خود باشند و وظایف خود را به نحو احسن و صادقانه انجام داده و در کارها حفظ وحدت در میان اقشار مختلف جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مهندس صحرائیان شهردار را ویترین شورا عنوان و یادآور شد: شورای شهر و شهردار برای آشنایی بیشتر با مشکلات باید در شهر حضور فیزیکی بیشتری داشته باشند و با توجه به ماهیت نظارتی شورا ،سعی کنند علاوه بر نظارت بر عملکرد شهرداری به عنوان بازوی موثر در کنار شهردار برای پیشرفت شهر عمل نمایند.

وی با بیان اینکه تأکید بر تعامل با مجموعه وزارت کشور به معنای دخالت در امور شورای شهر نیست، تصریح کرد: بلکه این تعامل تنها برای رفع بهتر مشکلات، کاهش اختلافات می باشد و انتظار است شوراهای اسلامی با رعایت سلسله مراتب با همکاری و همدلی یکدیگر در جامعه با ارتباط نزدیک با مردم وتعامل با مسئولین و به دور از هرگونه اختلاف سلیقه و مسائل حاشیه ای که سبب به تاخیر انداختن رسالت خطیر و تعهد اعضای شوراها نسبت به مردم میشود پرهیز نمایند.