انتخابات شورا و دردسرهای دنیای مجازی

انتخابات شورا و دردسرهای دنیای مجازی

تبلیغات انتخابات شورای اسلامی شهر و نکته‌های طنز آن

یادداشت / امیر فخرایی

این روزها صبح که از خواب برمی‌خیزید به محض اینک تلفن همراهتان را بر می‌دارید و سراغ شبکه‌های اجتماعی می‌روید مشاهده می‌کنید که به راحتی و بدون اینکه کسی از شما اجازه‌ای گرفته باشد عضو انواع و اقسام گروه‌های و کانال‌های واتساپی و تلگرامی شده‌اید؛ طنز ماجرا اینجاست که این عمل هم ازسوی کسانی رقم خورده است که با انواع و اقسام شعارهای دهن‌پرکن و البته توخالی چنان با اعتماد به نفس شعار نجات شهر از دست گرفتاری‌ها و پلشتی‌ها می‌دهند که آدم یک لحظه به عقل خودش شک می‌کند.انگار که همین الان آسمان دهان بازکرده و این رستم دستان‌ها و تهمتن‌ها آمده‌اند تا ما را نجات دهند و منت ابدی‌شان را نثار روح پر از زخم ما بکنند.

نکته طنزتر ماجرا آن جاست که هنوز مهلت قانونی تبلیغات انتخابات شورای اسلامی شهر شروع نشده است اما این دوستان بدون توجه به ذات و ماهیت کار نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر چنان گوی رقابت در بی‌قانونی از هم می‌ربایند که ما را به این فکر می‌اندازد که اصلا اگر شورا نداشته باشیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟؟؟؟

در این میان شبکه‌های مجازی هر بدی داشته باشند این خوبی را دارند که بدون پرده ذات و ماهیت طرف را در این گونه مواقع برای همه رو می‌کنند. کمی با دقت به پیام‌هایی که در آخر این یادداشت محض نمونه آورده شده ،دقت کنید متوجه خواهید شد که تقریبا تمامی این دوستان کاندید حداقل احترام را برای مخاطبانشان قائل نیستند. دوست عزیزی که ۲۴ ساعت در حال عضو اضافه کردن به گروه تلگرامی خود هستید کاش کمی عاقلانه فکر کنید و بدانید که شورای شهر باید محلی باشد برای کسانی که جز دلسوزی و غمخواری مردم چیز دیگری در ذهنشان نیست.

امام جمعه محترم در شب مبعث رسول اکرم توصیه بسیارمهمی داشتند؛ ایشان فرمودند: در انتخابات دقت بفرمایید کسانی را انتخاب کنید که بتوانید ۵۰۰۰ تومان پول را به امانت در اختیارشان بگذارید چرا که اعضای محترم شورا باید امانت‌دار خوبی برای بودجه اصلی شهر که در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان بوده است باشند.

حال این گوی و این میدان…

««با عرض  سلام و ادص ب خدمت همه اعضاء محترم گروه احتراما به استحضار می‌رساند این گروه که توسط دوستان وهمکاران اینجانب تشکیل شده است، صرفا جهت اطلاع شما از حضور اینجانب در انتخابات می باشد و تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

لذا از آن جا که زمان رسمی تبلیغات انتخابات کاندیدا های محترم شروع نشده است، بنده نیز به احترام دیگر دوستان، از ارائه برنامه‌های خود در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و… خودداری می نمایم. در پایان از همه شما اعضاء فهیم این گروه تشکر و قدردانی می نمایم و از خداوند منان بهترین ها را برای شما عزیزان از خداوند خواستارم.    ………..» »
{«« باسلام واحترام

این گروه صرفا برای اطلاع رسانی به دوستان و اقوام و همشهریان و… در مورد ورود به صحنه جناب مهندس ………. در انتخابات شورای شهر جهرم میباشد، لطفا از گذاشتن مطالب انتخاباتی مربوط به ریاست جمهوری خودداری فرمایید.متشکرم

باید بدانیم امروز شورای شهرمان به افراد اهل علم و دانش  نیاز دارد.» »

««شورای شهرمان ، امروز به کسانی نیاز دارد تا فهم و درک واقعی از محیط بیرونی و درونی منطقه داشته باشد، کاندیدای شورای شهر ، ابتدا باید از نظر علمی توانایی درک و فهم مسائل و نیازهای روز جامعه و مردم را داشته باشد تا در تصمیمات خردمندانه سهیم باشد. سپس شهامت و جسارت پی گیری و اجرای تصمیمات و قوانین وضع شده را توسط مجریان نیز داشته باشد. اگر کاندیدایی با استفاده از ابزار مالی ، قومی ،  وغیره به دنبال جلب حمایت مردم باشد ، به حتم نماینده شایسته و قابل انتظاری نخواهد بود. صداقت ،درایت و شهامت رای دهنده منجر به انتخاب احسن می شود.شاید گزافه نباشد اگر بگوییم سطح علمی و فرهنگی منتخبان شورای شهر ، دورنمایی از سطح فرهنگ و تعلقات انتخاب کنندگان است.» »

««همشهریان محترم و فهیم شهر جهرم بیایید در ۲۹اردیبهشت۹۶ ، صادقانه دور خیزی مجدد نمائیم  و نخست معیارهای لازم برای انتخاب اعضای شورای شهر را با اتکا به توانائیهای علمی ردیف نمائیم . سپس دلسوزانه برای آینده خود و فرزندانمان بدون تعصبات قومی و گروهی، با نگاهی جامع و عالمانه، افراد کاندیدا را به سنجه معیارهای انتخاب شده بسپاریم تا انتخابی نیکو داشته باشیم.در آن صورت می توانیم انتظار تصمیمات خردمندانه  و حکیمانه را  داشته باشیم. بر خود می بالیم که در انتخابات پیش روی شهرمان چهره هایی با جایگاه علمی در خور شان  وارد عرصه شده اند که یکی از این چهره های برجسته (جناب اقای مهندس ………… ) است. وی و امثال ایشان امروز میخواهند اعتبار علمی خود را در جهت خدمت در سنگر شوراها صرف نمایند البته اگر من و شما به ایشان فرصت دهیم .

بیاییم امروز را که غنیمتی است که خداوند سبحان به ما ارزانی کرده به نیک بیابیم و آغازی خوب برای پایانی که منتهی به توسعه پایدار شهرجهرم میشود برگزینیم.» »

««……. می‌آید:

از دوستان میخواهم جهت همکاری و اضافه کردن اعضا با اینجانب همکاری نمایند گروه تا قبل از انتخابات باید به ظرفیت  ۵۰۰۰نفر برسد کسانی که تمایل به همکاری دارند ولی ادمین گروه نیستند میتوانند به پی وی پیام دهند این هم شماره تلگرام …………»»}