از آب سد سلمان تا جاده جهرم قیروکارزین در نشست رضایی با اصحاب رسانه

از آب سد سلمان تا جاده جهرم قیروکارزین در نشست رضایی با اصحاب رسانه

نماینده جهرم در مجلس شب گذشته با برخی از اصحاب رسانه شهر جهرم جلسه داشت.

به گزارش جهرم فردا ، محمدرضا رضایی شامگاه دوشنبه در نشست خبری درباره خط انتقال آب سد سلمان فارسی به جهرم اظهار داشت: پروژه آب‎رسانی از سد سلمان به جهرم نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد که سه پیمانکار در چهار حوزه تصفیه‎خانه, خط انتقال برق, خط انتقال لوله آب و حوزه آبگیر مستقر و در حال فعالیت هستند.

وی گفت: در پروژه آب‎رسانی به جهرم تیم مهندسی که یک سال روی پروژه نظارت داشتند به این نتیجه رسیدند که به لحاظ مشکلات موجود با حفر تونل ۲۲۰۰ متر در دل کوه آب از پشت سد برداشت شود.

وی با توجه به کیفیت برداشت آب پشت سد بیان کرد: معمولا خروجی آب از پایین دست سد و لایه‎های زیرین آن صورت می‎گیرد که کیفیت خوبی ندارد، اما با برداشت آب از پشت سد که توسط پمپ‎های مخصوص مکش می‎شود آب به لحاظ رنگ و طمع از کیفیت خوبی برخوردار است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در دهه فجر امسال، ۱۵کیلومتر از مسیر جهرم-شیراز به مسیر قبلی اضافه می‌شود که یعنی نزدیک به ۱۲۰کیلومتر از ۱۶۵کیلومتر قبلی کاملا زیر بار ترافیک می‌رود و تا شهریور ۱۳۹۶ این مسیر به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

رضایی درباره محور جهرم-لار-بندرعباس گفت: ۳۰کیلومتر دیگر از این مسیر ۴۵کیلومتری به سمت لار در حوزه جهرم است که بالای ۷۰درصد پیشرفت داشته و امیدواریم بتوانیم مناقصه باقی آن را در سال آینده برگزار کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس همچنین با اشاره به اینکه تلاش ما این است که از طریق جاده قیروکارزین به عسلویه متصل شویم، گفت: ۲۰کیلومتر از محور جهرم-قیروکارزین به مناقصه گذاشته و پیمانکار انتخاب شده بود، اما این پیمانکار به دلیل ناتوانی حذف و پیمانکار جدید جایگزین شد. به زودی عملیات اجرایی باند دوم ۲۰ کیلومتر از جاده جهرم-قیروکارزین آغاز می‎شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات عمرانی همه جاده‌های منتهی به جهرم در حال انجام است، درباره محور مواصلاتی جهرم-فسا نیز گفت:باند دوم عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان ضرورت توسعه جاده‌های بخش‌ها و جاده‌های روستایی شهرستان، گفت: در بخش سیمکان ۷میلیارد تومان هزینه عملیات تعریض و بهسازی ۱۴کیلومتر شده و در بخش خفر، مرکزی و کردیان نیز همین اتفاق افتاده است.